19. 10. 2022, PRAHA – Vydavatelství Extra Online Media (EOM) spustilo nový webový projekt extrakurzy.cz, jehož hlavní tváří je šéfkuchař a porotce soutěže MasterChef Česko Jan Punčochář. Na webu extrakurzy.cz si budou moci lidé koupit online kurzy vaření jak s Janem Punčochářem, tak s celou řadou dalších známých tváří z oboru gastronomie. Postupně budou přibývat i kurzy z jiných oblastí, než je vaření. Vydavatelství EOM chce z projektu s claimem „Učte se od těch nejlepších“ udělat největší platformu s online kurzy na českém trhu. 

Nezávislé české vydavatelství EOM má ve svém portfoliu kromě projektů eXtra.cz či Lifee.cz i největší web o vaření Toprecepty.cz. A právě ten stál za zrodem nového projektu extrakurzy.cz. „Ze strany návštěvníků webu Toprecepty.cz jsme registrovali obrovský zájem o online kurzy vaření. A protože sami věříme v kvalitní videoobsah, oslovili jsme ty nejlepší kuchaře či cukráře v čele s Janem Punčochářem a výsledkem je tento skvělý projekt extrakurzy.cz.“ řekla obchodní ředitelka Extra Online Media Michaela Kačena. Kromě Jana Punčocháře bude mít svůj kurz Petr Hajný, šéfkuchař restaurace Zas a Znova, který diváky provede světem dokonalých omáček. Majitel úspěšných asijských restaurací a šéfkuchař Khanh Ta vysvětlí, jaké jsou rozdíly ve stolování u nás a v Asii a představí nejoblíbenější asijská jídla. Jak na ryby se můžou diváci dozvědět od šéfkuchaře a spolumajitele Kampa Park, Marka Raditsche. Další potvrzenou tváří je cukrářka Šárka Divácká, která vede úspěšný projekt Sorry, pečeme jinak. Jeden kurz bude mít 10-12 lekcí, které dohromady trvají kolem 2 hodin. Projekt byl slavnostně spuštěný v restauraci Jana Punčocháře U Matěje. Akci moderoval autor dnes již legendární Gastromapy Lukáš Hejlík.

„Těší mě, že se můžu podílet na projektu extrakurzy.cz. Kvalitní online kurzy vaření doposud v Česku chyběly a teď se to změní. Jsem rád, že budu moct svoje zkušenosti přenášet kuchařkám a kuchařům, kteří chtějí kvalitně a dobře jíst i doma,“ řekl na tiskové konferenci ke startu projektu Jan Punčochář. V příštích měsících bude k projektu probíhat velká digitální kampaň, ke které je natočená série spotů a kreativ.

“Natáčíme několik nových kurzů. U všech je kladen velký důraz na preciznost a přenos mnohaletých zkušeností lektorů do jednotlivých lekcí kurzu. Stejně tak kvalitní je i technická stránka produktu, pracovali jsme s top profesionály na českém trhu,” vysvětlil šéf projektu Lukáš Mynařík. První kurzy točil známý režisér Matěj Liška, s kterým bude spolupráce probíhat i nadále. Teď aktuálně vyráběné kurzy má na starosti Jiří Charvát, režisér MasterChefa na Nově.

Na webu extrakurzy.cz budou postupně přibývat další a další kurzy, v kterých budou mít zájemci možnost učit se od těch nejlepších ve svém oboru. Ať už to budou kulinární lekce, kurzy hubnutí či online cvičení, motivační kurzy. 

Portfolio vydavatelství Extra Online Media oslovuje 5 milionů reálných uživatelů měsíčně, což je 58 procent internetové populace. Kromě vlajkové lodi eXtra.cz do něj patří také nejnavštěvovanější web o vaření v Česku Toprecepty.cz, úspěšný ženský web Lifee.cz, dále pak projekty G.cz, Extralife.cz a OneTv.cz.

Share